Ztratili jsme domov. Bytový protest proti Airbnb navštívil Hřib, mluví už i o zákazu

Ztratili jsme domov. Bytový protest proti Airbnb navštívil Hřib, mluví už i o zákazu
Netradiční bytový protest hostil jeden pražský byt, kde už nikdo nebydlí.
Volný kolektiv Stop Airbnb si ho na víkend pronajal a otevřel ho veřejnosti. "Ta absurdita, že protestujeme proti Airbnb v legálně pronajatém bytě přes Airbnb, je fór, kterým jsme se snažili vzbudit zájem," řekl jeden z členů kolektivu Zdeněk Trojánek (jméno záměrně změněno).
Zájem skutečně vzbudili. Na zahájení se nečekaně objevil i primátor Zdeněk Hřib. "Je to veřejná akce, tak jsem přišel," zdůvodnil svou účast Hřib.
Při té příležitosti se primátor pustil do diskuze s protestujícími. "Airbnb je závažné téma, požírá naše město zevnitř," řekl. "Momentálně máme problém, že nemáme systémový způsob, jak vědět, kde ty byty jsou," řekl dále primátor, když stál před mapou s přibližnou polohou bytů pronajímaných přes Airbnb.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 2. 2020 6:27
"Airbnb požírá město zevnitř," řekl pražský primátor Zdeněk Hřib na protestu proti portálu, který po tisících mění byty v hotelové pokoje. Protest se konal symbolicky v domě, kde ze sedmnácti bytů už jen tři obývají rodiny, zbytek se pronajímá. "Naše rodiny tu žijí od války. Manžel se tu narodil, má k tomu místu vztah a nechce se stěhovat," řekla nájemnice, která protest podpořila.
 

Právě se děje

Další zprávy