reklama
 
 

EU není hloupá, říká úředník, jenž odhalil korupci

1. 6. 2012 11:15
Na dotazy čtenářů Aktuálně.cz odpovídal Leo Steiner

Praha - Nebyl to útok proti konkrétním lidem, ale proti systému umožňujícímu rozkrádání evropských a krajských peněz za bílého dne.

Tak Leo Steiner popisuje tvrdou kritiku, kterou zakončil své tříměsíční působení v Úřadu Regionální rady Severozápad.

Tehdy ještě jako ředitel odboru řízení programu ROP Severozápad vystoupil na monitorovacím výboru, kde obvinil úřad a místní politiky z klientelismu a korupce.

"Chci ráno vstát a bez problémů se na sebe podívat do zrcadla," odpověděl Steiner na otázku jednoho ze čtenářů Aktuálně.cz, proč celý problém zveřejnil.

Podle svých slov ještě nedávno na přednáškách tvrdil, že evropské dotace nejde zneužít, protože jsou pod přísnou kontrolou.

"Asi mě někteří neposlouchali a začil hloubit EU tunel. Věřte, že Evropská komise není úplný hlupák, i když z ní nyní všichni rádi děláme fackovacího panáka," řekl v online rozhovoru pro Aktuálně.cz Steiner.

ROP Severozápad je kvůli čerpání evropských dotací kritizován dlouhodobě. Vážné pochybení odhalil i audit 35 projektů, které pro ministerstvo financí zpracovala firma Deloitte.

Navíc před časem kvůli úplatkům stanul před soudem bývalý ředitel úřadu Petr Kušnierz.

Steiner v pátečním online rozhovoru se čtenáři Aktuálně.cz mimo jiné oznámil, že příští týden představí další osoby, které se ozvaly, ale "neměly takově štěstí a nestaly se hrdiny".

autoři: Radek Nohl, Jakub Novák | 1. 6. 2012 11:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama