Strážník chytil dron, který přepravoval pervitin. Jde o první podobný případ v Česku

Domácí Domácí
10. 8. 2021 15:25
Městská policie v Doksech na Českolipsku zadržela minulý týden v pátek dron, který přepravoval sáček s pervitinem. Strážník si dronu všiml náhodou, když kontroloval parkující auta. Podle mluvčí liberecké policie Ivany Balákové jde o vůbec první případ v Česku, kdy policie zadržela drogy přepravované dronem. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení.
Dron zadržel strážník v blízkosti vlakového nádraží v Doksech.
Dron zadržel strážník v blízkosti vlakového nádraží v Doksech. | Foto: Městská policie Doksy

Strážník městské policie kontroloval v pátek parkovací lístky u aut na vlakovém nádraží v Doksech. Během kontroly si ale všiml dronu, který se pohyboval nedaleko od něj a měl na sobě podezřelý sáček. Dron i se sáčkem se proto rozhodl zadržet.

Jeho vlastník se s ním snažil odletět pryč, strážník ho ale vypnul a odlet tak znemožnil. Orientační rozbor ukázal, že je obsah sáčku pozitivní na metamfetamin.

Dealera zadržela hlídka státní policie o několik minut později, když se vydal vypnutý dron hledat. "Dealer, který dron ovládal, si nás nevšiml. Kamera byla otočená jinam. Pravděpodobně si myslel, že zásilku někdo přebírá," popsal Josef Oplt, strážník městské policie serveru iDNES.cz. Muž strážníky žádal, aby mu dron vrátili. Nevěděl totiž, že zajistili i sáček s drogou. Později se navíc ukázalo, že k létání s drony nemá licenci.

"Obsah sáčku nyní podrobíme laboratornímu zkoumání a ve věci jsme již zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání drogového deliktu," popsala v úterý pro Novinky.cz postup policie mluvčí Baláková. Uvedla, že majitele dronu již policie vyslechla, podrobnosti ale nesdělila.

V Česku zatím policie podobný případ nezaznamenala. "Jak jsme zjistili, jde o historicky první zaznamenaný transport drogy dronem na území České republiky," dodala Baláková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy