Do sobotního rána má napadnout až osm centimetrů sněhu, místy se může tvořit náledí

ČTK ČTK
2. 12. 2022 14:13
Od pátečního večera do sobotního rána bude v Česku od jihu sněžit a může napadnout až osm centimetrů sněhu. V jihozápadní polovině země se může tvořit náledí. Počasí v Česku podle meteorologů začne ovlivňovat oblast nízkého tlaku vzduchu nad jihozápadní Evropou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Očekáváme od jihu sněžení, při kterém napadne na západě a jihozápadě Čech dva až osm centimetrů nového sněhu při intenzitě až kolem jednoho centimetru za hodinu. V jihozápadní polovině území se po sněžení budou při poklesu teploty pod bod mrazu lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky," uvádí v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha před sněhem začne platit v pátek v 17 hodin a potrvá do sobotních pěti hodin ráno. Týká se především Karlovarského a Plzeňského kraje, dále jihozápadní části Ústeckého a Středočeského kraje a severozápadní poloviny Jihočeského kraje.

Výstraha před náledím, která bude platná od pátečních 18 hodin až do 8 ráno v sobotu, se týká celé západní poloviny Česka včetně Středočeského kraje, Prahy, Vysočiny, a západního okraje Libereckého a Jihomoravského kraje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy