Dárců v Česku přibývá. Grafika ukazuje, kde jsou lidé nejštědřejší

Domácí Domácí, Obrazová sekce
29. 11. 2016 20:30
V roce 2016 darovalo nějakou částku na pomoc potřebným 150 tisíc lidí. Nejštědřejší jsou lidé v Praze, celkem překvapivě však následují kraje Jihomoravský a Moravskoslezský. Češi se hojně naučili přispívat pomocí dárcovských SMS, a to nejen při živelných katastrofách. Za pět let jich Češi poslali více než 5,7 milionu. Podívejte se na přehled podle krajů.
Foto: Fórum dárců

Nejméně firmy přispívaly v Karlovarském kraji

Právnické osoby v roce 2015 darovaly zhruba 3,4 miliardy korun. Více než polovina této částky je od společností spadající pod specializovaný finanční úřad. Nejvíce peněz vybraly firmy v Praze – a to přes půl miliardy korun. V ostatních krají je to výrazně méně. Úplně nejméně je to pak v Karlovarském kraji, kde firmy darovaly částku přesahující 17 milionů korun. Ale právě v Karlovarském a dále i v Libereckém a Olomouckém kraji se hodnota darů právnických osob během sledovaných pěti let zdvojnásobila. 

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy