Krycí jméno Jaspis. Daňová kobra žene k soudu tři lidi, přijít si měli na 112 milionů

ČTK ČTK
12. 12. 2016 13:12
Až deset let za mřížemi hrozí třem lidem, které navrhli obžalovat policisté z Daňové kobry. Ti se měli dopustit krácení daně, a stát tak připravit o 112 milionů korun. Obvinění podle závěrů policistů založili řetězec společností a předstírali obchodní činnost.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: René Volfík\Economia

Praha – Policisté z týmu Daňová kobra navrhli obžalovat tři lidi, kteří fiktivními obchody způsobili Česku krácením daně škodu 112 milionů korun. Obvinění spolupachatelé jsou stíháni na svobodě, v případě odsouzení jim hrozí deset let vězení. Spisový materiál s krycím názvem Jaspis policisté předali v uplynulých dnech Městskému státnímu zastupitelství v Praze. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Obvinění podle závěrů policistů založili řetězec společností a předstírali obchodní činnost. Vystavovali faktury za zdanitelná plnění, která se neuskutečnila, faktury přitom v letech 2012 až 2014 zahrnovali do přiznání k dani z přidané hodnoty. Policisté zajistili "významné majetkové hodnoty" na úhradu zkrácené daně, přestože šlo o sofistikovanou organizovanou činnost.

"Finanční správou dosud doměřená daňová povinnost činí 85 milionů korun, přičemž u jedné z korporací stále probíhají úkony daňové kontroly, a výše stanovená škoda není tedy konečná. Finanční správa zajistila v tomto případě majetek v hodnotě bezmála 17 milionů korun," uvedl Ibehej. Kriminalisté zajistili nemovitosti obviněných za několik milionů korun a 1,3 milionu korun na bankovních účtech.

 

Právě se děje

Další zprávy