Kobra letos zabránila daňovým únikům za více než dvě miliardy korun, z regionů vítězí Zlín

ČTK ČTK
10. 8. 2016 15:17
Speciální jednotka daňová Kobra zabránila za letošní první pololetí daňovým únikům ve výši více než dvě miliardy korun. Téměř polovinu částky zajistily regionální týmy. Na webu o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle dříve zveřejněných policejních statistik centrální a regionální Kobra společně za celý loňský rok zachránily státnímu rozpočtu 2,7 miliardy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Jen za první polovinu roku zajistila speciální jednotka Daňová Kobra více než dvě miliardy korun. Za celý loňský rok zabránila podvodům ve výši 2,7 miliardy.

Do částky uchráněné za první pololetí policisté počítají peníze, které zachránili ještě před vznikem škody, i peníze, které zajistili jako náhradu již vzniklé škody. "Do budoucna bychom chtěli rozšířit věcnou působnost daňové Kobry i na oblast krácení přímých daní a také dotací," uvedl generální ředitel finanční správy Martin Janeček.

Centrální Kobra, tedy protikorupční policisté spadající nově pod centrálu a dále pracovníci Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel, uchránili od ledna do června přes miliardu. "Téměř shodného výsledku dosáhla takzvaná Regionální daňová Kobra, tedy metoda spolupráce celníků, policistů a pracovníků finanční správy na regionální úrovni. Příklady dobré praxe je namístě hledat především ve Zlínském kraji, který všechny ostatní regiony významně předstihuje," uvedl Ibehej.

Projekt daňové Kobry byl formálně zahájen předloni v dubnu, spolupráce ale začala od počátku roku 2014. Začátkem loňského roku pak Kobra začala pracovat i na krajských úrovních. Podle policie od počátku svého působení zachránila pro stát téměř 6,2 miliardy korun.

Od konce letošního června vznikla také Hazardní Kobra, která se zaměřuje na na potírání nelegálního hazardu - zejména na ilegální herny fungující na bázi V.I.P. klubů či kvízomatů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy