Dálnice D1 v Brně byla 3,5 hodiny kvůli smrtelné nehodě neprůjezdná

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 8. 2023 13:25
Dálnice D1 v Brně byla 3,5 hodiny kvůli smrtelné nehodě neprůjezdná

Kvůli nehodě kamionu a dodávky uzavřeli ráno policisté dálnici D1 u Brna ve směru na Ostravu. Jeden člověk srážku nepřežil a zemřel před příjezdem záchranářů. Další zranění na místě nejsou. Nehoda se stala na 193. kilometru nedaleko sjezdu do Vídeňské ulice.

Policisté obnovili provoz jedním pruhem v 10:30, o 45 minut později už byla dálnice průjezdná bez omezení. Za nehodou se ve směru na Brno vytvořila až dvacetikilometrová kolona. 

Kolem deváté hodiny policisté začali jedním pruhem pouštět řidiče osobních aut, aby se dostali z kolony. Po půl hodině jej znovu uzavřeli, aby mohli zaklíněná auta od sebe odtrhnout a vyprostit mrtvého řidiče.

V koloně za nehodou na 175. kilometru se auta srazila ještě ve dvou případech, nehody složitou situaci komplikují. V jednom z těchto případů také narazila dodávka zezadu do kamionu a hasiči museli řidiče vyprostit a záchranáři odvézt do nemocnice s lehký zraněním.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy