Do Česka vydali cizince podezřelého z loupeže klenotů v Teplicích, po dalším pátrají

ČTK ČTK
22. 3. 2019 17:15
Do České republiky byl vydán k trestnímu stíhání cizinec podezřelý z vyloupení klenotnictví v Teplicích. Policie ho obvinila z loupeže ve spolupachatelství a soud na něj uvalil vazbu. Po druhém cizinci policisté pátrají.
Loupežné přepadení klenotnictví v Teplicích | Video: Policie ČR

"Do ČR byly současně dovezeny i další odcizené hodinky, a to zhruba 40 kusů," uvedla ústecké krajské policie Šárka Poláčková. Cizinec byl zadržen na polsko-litevské státní hranici v souvislosti s přepadením v klenotnictví, které se stalo loni v prosinci.

Druhý z cizinců byl podle Poláčkové již na hranicích propuštěn a je na něj nyní vydán evropský zatýkací rozkaz.

Dva cizince zadržela policie na polsko-litevské hranici těsně před Vánocemi. V motoru svého auta měli ukrytou podstatnou část lupu z přepadení teplického klenotnictví. Česká policie už dřív v Praze zadržela čtyři podezřelé z loupeže, kteří jsou ve vazbě.

Lupiči přepadli zlatnictví v Krupské ulici v centru Teplic. Jeden měl u sebe podle policie maketu střelné zbraně. Obsluhu klenotnictví spoutali. Lupiči ukradli zboží zhruba za sedm milionů korun. Šlo především o luxusní hodinky značek Omega a Breitling. Policie čtyři podezřelé zadržela o den později. Pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim jako organizované skupině osm až 15 let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy