Česko za 62 milionů opravilo ambasádu, teď ji prodává

Tereza Šídlová
12. 3. 2013 7:07
Ministerstvo zahraničí zařadilo mezi prodávaný majetek ambasádu v Lucembursku
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. | Foto: Reuters

Praha - Ministerstvo zahraničí zařadilo na soupisku prodávaného majetku i českou ambasádu v Lucembursku.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider s tím, že jde o ceněný objekt - vilu obýval v minulosti lucemburský expremiér a jeden z otců evropské společné měny Pierre Werner.

Ambasádu zavřel ministr Karel Schwarzenberg i přes protesty stovek z půldruhé tisícovky (1500 je celkový počet Čechů v zemi) krajanů v zemi ke konci loňského roku. Čeští diplomaté se tu přitom "sotva" ohřáli - Česko velvyslanectví v Lucemburku otevíralo až v roce 2004, tedy když vstoupilo do Evropské unie.

Působení české diplomacie v lucemburském velkovévodství pak podle Insideru provázely nepromyšlené kroky, které stály desítky milionů.

Přečtěte si celou zprávu v placeném deníku Insider: Jak a proč Česko do budovy investovalo? A jaké emoce teď prodej provází?

 

 

Právě se děje

před 45 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy