Jan Fischer hledá práci, myslí si na Izrael

Lucie Stuchlíková Tereza Šídlová, Lucie Stuchlíková
16. 2. 2013 8:38
Insider: Expremiér zřejmě narazí na odpor ministra zahraničí Schwarzenberga
Jan Fischer odpovídá v chumelenici na dotazy novinářů.
Jan Fischer odpovídá v chumelenici na dotazy novinářů. | Foto: Reuters

Praha - Expremiér Jan Fischer po porážce v prezidentských volbách, z nichž si navíc odnáší milionové dluhy, hledá práci.

Jedna z možností, o které se v politickém zákulisí mluví, je Fischerovo angažmá v diplomacii. Deníku Insider to potvrdily dva zdroje blízké diplomacii s tím, že přímo Fischer má zájem o post velvyslance v Izraeli.

"Jsem zatím v situaci, že si beru dovolenou a budu přemýšlet o své budoucnosti, takže mi ještě dopřejte nějaký čas," řekl Fischer ve čtvrtek odpoledne.

Zájem o velvyslanecký post na Blízkém východě však nepopřel.

"To je docela hezká otázka. Ale nikdo mi to nenabízel a já tyhle věci řeším ve chvíli, kdy mi je někdo nabídne," reagoval na přímý dotaz.

Zřejmě ale narazí na odpor ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

Čtěte v placeném deníku Insider:

Proč si Schwarzenberg nepřeje Fischera ve svém sboru diplomatů? A co bude se současným velvyslancem v Izraeli?

 

Právě se děje

před 37 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy