Klaus nechal Zemanovi pěkný dárek v podobě Remka

Martina Machová Martina Machová, Tereza Šídlová
1. 3. 2013 19:00
Ministr zahraničí může být snadno v situaci, kdy mu nezbyde než poslat Remka do Moskvy
Vladimír Remek v době své největší slávy.
Vladimír Remek v době své největší slávy. | Foto: ČTK

Praha - Vladimír Remek se svou komunistickou minulostí i přítomností nemůže být pro Karla Schwarzenberga první volba na místo nového velvyslance v Rusku. Přesto se ministr zřejmě ocitne v situaci, kdy mu nezbyde než ustoupit a bývalého kosmonauta jmenovat.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, podle něhož končící prezident Václav Klaus svěří Miloši Zemanovi v nevyřízené prezidentské agendě užitečnou zbraň, jak svého favorita na post v Moskvě prosadit.

Zdroje s významným postavením v Zemanově okolí totiž Insideru potvrdily jistou dohodu "nesmrtelných nepřátel".

Čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider: V čem dohoda spočívá? A co se odehrává v zákulisí české diplomacie?

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy