Klaus nechal Zemanovi pěkný dárek v podobě Remka

Martina Machová Martina Machová, Tereza Šídlová
1. 3. 2013 19:00
Ministr zahraničí může být snadno v situaci, kdy mu nezbyde než poslat Remka do Moskvy
Vladimír Remek v době své největší slávy.
Vladimír Remek v době své největší slávy. | Foto: ČTK

Praha - Vladimír Remek se svou komunistickou minulostí i přítomností nemůže být pro Karla Schwarzenberga první volba na místo nového velvyslance v Rusku. Přesto se ministr zřejmě ocitne v situaci, kdy mu nezbyde než ustoupit a bývalého kosmonauta jmenovat.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, podle něhož končící prezident Václav Klaus svěří Miloši Zemanovi v nevyřízené prezidentské agendě užitečnou zbraň, jak svého favorita na post v Moskvě prosadit.

Zdroje s významným postavením v Zemanově okolí totiž Insideru potvrdily jistou dohodu "nesmrtelných nepřátel".

Čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider: V čem dohoda spočívá? A co se odehrává v zákulisí české diplomacie?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mezi cenami mexické loterie budou dvě rezidence známých narkobaronů

Mezi hlavními cenami mexické národní loterie budou letos i dvě rezidence zabavené známým narkobaronům Joaquínovi Guzmánovi a Amadovi Carrillovi. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Slosování se uskuteční na státní svátek 15. září, informovala agentura EuropaPress.

Vyhrát bude možné vilu mrtvého narkobarona Amada Carrilla v mexickém hlavním městě. Nemovitost má zastavěnou plochu 3000 metrů čtverečních, krytý bazén a saunu a její hodnota je odhadována na několik milionů dolarů. Vila narkobarona Guzmána, který má přezdívku El Chapo (Prcek) a odpykává si trest vězení v USA, se nachází v hlavním městě státu Sinaloa Culiacán. Vila se proslavila tím, že z ní v roce 2014 Guzmán uprchl při policejní razii za použití podzemního tunelu. Odhadovaná hodnota nemovitosti je ale podstatně nižší - 200 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy