Bývalý policista s HIV půlmilionové odškodnění kvůli propuštění nedostane, rozhodl soud

ČTK ČTK
9. 11. 2017 10:07
Bývalý policista, který byl propuštěn kvůli tomu, že je HIV pozitivní, neuspěl se žalobou na stát kvůli údajné diskriminaci. Pražský městský soud potvrdil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 7, který žalobu zamítl. Jednání bylo neveřejné, zástupce státu ani expolicistův právník Petr Kalla ho odmítli jakkoliv komentovat. Vyjádřit se nechtěl ani bývalý policista, který po státu chtěl 500 tisíc korun. Rozhodnutí je pravomocné. Lékaři virus HIV bývalému policistovi diagnostikovali před sedmi lety, když pracoval u Útvaru pro ochranu ústavních činitelů. Zaměstnavatel mu poté nařídil podstoupit lékařskou prohlídku. Lékař konstatoval, že muž není schopen dále vykonávat službu.
11. dubna 2007: Vedle radaru se v roce 2007 volalo po odstoupení nebo vyjadřovala podpora Jiřímu Čunkovi. Policista dohlíží na demonstraci asi stovky Romů, kteří chtěli, aby Čunek kabinet kvůli protiromským výrokům ihned opustil. Celá galerie: Demonstrace Romů za odstoupení Jiřího Čunka
11. dubna 2007: Vedle radaru se v roce 2007 volalo po odstoupení nebo vyjadřovala podpora Jiřímu Čunkovi. Policista dohlíží na demonstraci asi stovky Romů, kteří chtěli, aby Čunek kabinet kvůli protiromským výrokům ihned opustil. Celá galerie: Demonstrace Romů za odstoupení Jiřího Čunka | Foto: Tomáš Adamec
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy