Premiér uvedl, že ministři mají popis své dosavadní činnosti odevzdat do 28. února. "Většina z nich nastoupila 13. prosince (2017), chci s nimi mluvit o tom, co udělali, jaké mají plány. Aby měli cíl z hlediska legislativy, výkonu, jak budou šetřit," řekl premiér.
Při dotazech na budoucnost jednotlivých ministrů konkrétní být nechtěl. U ministrů školství Roberta Plagy (ANO) a spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) ale vnímá podporu odborné veřejnosti.
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), který byl kritizován kvůli prosincovému kolapsu na D1, je podle Babiše poctivý ministr, za kterého se "na úřadu nekrade". Ťok má podle Babiše rezervy v komunikaci s veřejností. "Já jsem mu vyčítal hlavně to, že nekomunikuje pozitiva," konstatoval Babiš.
Premiér se nechtěl vracet k nedávným vyjádřením některých ministrů koaliční ČSSD, že kvůli kauze Čapí hnízdo by byla lepší vláda bez Babiše. "Já to vnímám, že jejich rétorika má souvislost s jejich sjezdem, beru to jako jejich osobní kampaň," uvedl Babiš.
Ministerstvo práce a sociálních věcí versus finance
Zmínil ministra zahraničí Tomáše Petříčka a ministryni práce Janu Maláčovou (oba ČSSD), kteří chtějí na začátku března usilovat o funkce místopředsedů ČSSD. Kdyby podle Babiše pokračovali ve své rétorice i po sjezdu, atmosféře ve vládě by to nepřidalo.
Právě střety Maláčové a ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) jsou podle Babiše nyní ve vládě nejvýraznější. Přou se ale také MPSV a ministerstvo pro místní rozvoj, dodal.
Koalice by zhruba do měsíce měla vyřešit otázku financování obědů ve školách. Podle Babiše je normální, že od původní myšlenky platit dětem obědy zdarma plošně dospěl k názoru, že by se měly rozšířit dosavadní projekty, díky nimž mohou školáci z chudších rodin už teď mít školní stravování bezplatně. "Všechno má nějaký vývoj. Když dochází k debatám, proč bych nemohl změnit názor," řekl Babiš.