Babiš: Za útok v Berlíně může politika Merkelové, uprchlíci musejí na konec války čekat v Turecku

Domácí Domácí
20. 12. 2016 16:38
Vicepremiér Babiš ostře kritizoval kancléřku Merkelovou, jejíž migrační politika podle něj může za pondělní teroristický útok v Berlíně. Ministr financí na Facebooku napsal, že "to ona dovolila, aby se migranti dostávali do Německa a celé Evropy v nekontrolovaných vlnách, bez dokladů, a tedy bez znalosti, kdo skutečně jsou".
Foto: Jakub Plíhal

Praha – Politika německé kancléřky Angely Merkelové nese vinu za pondělní teroristický útok na vánoční trhy v Berlíně, napsal v úterý na Facebook vicepremiér Andrej Babiš (ANO).

"Za ten otřesný čin v Berlíně bohužel může migrační politika německé kancléřky Angely Merkelové. To ona dovolila, aby se migranti dostávali do Německa a celé Evropy v nekontrolovaných vlnách, bez dokladů, a tedy bez znalosti, kdo skutečně jsou. Německo za tuto politiku platí vysokou daň – je to už několikátý útok teroristů na Němce v jejich zemi," napsal ministr financí. 

"Němečtí i unijní politici by si měli konečně přiznat, že musí zastavit tok migrantů do Evropy mimo evropský kontinent a přestat s tou politickou korektností, kterou ohrožují Němce i celou Evropu," doplnil Babiš, podle nějž je řešením mír v Sýrii a návrat uprchlíků do jejich domovů. Do té doby prý musí počkat v uprchlických táborech v Turecku.

Premiér Bohuslav Sobotka předtím útok označil za "odporný a nelidský", Česku však podle něj bezprostřední nebezpečí nehrozí.

 

Právě se děje

Další zprávy