Kellnerova O2 propaguje protibabišovskou knihu. Krátce poté, co Babiš miliardáře zkritizoval

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
19. 10. 2017 11:01
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš kritizoval nejbohatšího Čecha Petra Kellnera kvůli jeho nadaci i soukromé škole. Telekomunikační společnost O2, která spadá do Kellnerova portfolia, posléze rozeslala svým uživatelům SMS propagující novou knihu, jež kriticky zachycuje vzestup Andreje Babiše. Operátor odmítá, že by šlo o politický boj, tvrdí, že je firma apolitická. "Jestli se kniha stala součástí a prostředkem boje mezi dvěma miliardáři, tak se tomu mohu jen v klidu usmívat," říká spisovatel Jaroslav Kmenta.
Petr Kellner.
Petr Kellner. | Foto: ČTK

Praha - Favorit zítřejších voleb a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nedávno navezl v říjnovém rozhovoru s magazínem Forbes do nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ve středu pak telekomunikační společnost O2, která spadá do Kellnerova portfolia, rozeslala tisícům uživatelů tohoto operátora SMS, v níž propaguje knihu kriticky zachycující Babišův vzestup.

"Už jste měli šanci přečíst si novou knihu Boss Babiš? O2 Active ano. A z knihy nás mrazí ještě dlouho po dočtení poslední stránky," stojí ve zprávě od O2, která propaguje knihu spisovatele a novináře Jaroslava Kmenty.

Mnoho uživatelů sociálních sítí vzápětí dalo zprávu od O2 do souvislosti s tím, jak se v rozhovoru pro Forbes Babiš navezl do nadace Petra Kellnera a obvinil ho, že založil školu, aby z ní pak získával úspěšné studenty pro svoji společnost PPF. Což Kellner vzápětí popřel.

Operátor O2 nicméně popírá, že by SMS zprávu rozesílala kvůli politickému boji. Jde podle něj pouze o propagační sdělení.

"SMS s obchodním sdělením, doplněným o recenzi knihy z našeho partnerského portálu, byla zaslána zákazníkům O2, kteří dali aktivní souhlas se zasíláním novinek tohoto typu," vysvětluje manažer O2 Hany Farghali a dodává, že zpráva nebyla rozeslaná všem.

"A její rozeslání nemělo žádný politický podtext. Podnikání i komunikace společnosti O2 jsou striktně apolitické," uzavřel.

Vyjádření O2

V průběhu včerejšího odpoledne se na sociálních sítích objevily příspěvky týkající se prodeje nové knihy Jaroslava Kmenty Boss Babiš prostřednictvím e-shopu O2 Active. Prodej a propagace této knižní novinky nijak nevybočuje z běžného režimu, kterým zviditelňujeme všechny významné nové položky v O2 Active. SMS s obchodním sdělením, doplněným o recenzi knihy z našeho partnerského portálu, byla zaslána zákazníkům O2, kteří dali aktivní souhlas se zasíláním novinek tohoto typu. Nezávislé recenze na knihy jsou běžnou a trvalou součástí O2 Active. SMS nabídka nebyla poslána všem našim zákazníkům a její rozeslání nemělo žádný politický podtext. Podnikání i komunikace společnosti O2 jsou striktně apolitické.

Autor knihy Boss Babiš propagaci svého díla vítá. "O mé knize může psát kdokoli, jakákoli média či servery. Jestli se kniha stala součástí a prostředkem boje mezi dvěma miliardáři, tak se tomu mohu jen v klidu usmívat," řekl redakci spisovatel a novinář Jaroslav Kmenta.

"Hrátky miliardářů jsou mi putna. Ale díky za neplacenou a nevyžádanou reklamu. On ji ponejprv dělá spíš Andrej Babiš tím, jak se chová, jak mluví a jedná. Slon v porcelánu," dodal Kmenta. A dodal, že pokud bude chtít nejbohatší Čech Petr Kellner vstoupit do politiky, i on se dočká vlastní knihy z Kmentovy dílny.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V americké věznici zemřel v 82 letech finančník Bernie Madoff, autor největšího finančního podvodu v historii USA

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátní komise podpořila změny pravidel voleb do sněmovny

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

"Nová volební úprava není dokonalá, ale pořád je lepší než to, co jsme tu měli a co bylo označeno Ústavním soudem za protiústavní," uvedl Hraba. Podotkl, že novela zmírňuje nerovnosti mezi stranami s vyšším a nižším ziskem hlasů voličů. "Vnímám to jako kompromis vyjednaný napříč politickým spektrem," dodal Hraba. Také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil sněmovní verzi novely za úspěch a výsledek dohod mezi sněmovnou a Senátem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejvyšší soud potvrdil 30 let vězení za dvojnásobnou vraždu v Břeclavi

Nejvyšší soud potvrdil třicetiletý trest vězení pro , jenž se podle pravomocného verdiktu dopustil dvojnásobné vraždy v Břeclavi. Rozhodnutí padlo bez veřejného jednání. Dovolání bylo odmítnuto, řekla bez dalších podrobností Miroslava Klusová, mluvčí Krajského soudu v Brně, který se případem zabýval jako první instance.

Štaubert podle pravomocného verdiktu vraždil v rodinném domě v Břeclavi předloni v noci na 6. srpna, když přišel do domu krást. S oběťmi, devětaosmdesátiletým mužem a čtyřiačtyřicetiletou ženou, se krátce před tím znal. Senior se vzbudil, Štaubert na něj vzápětí zaútočil. Zasadil mu desítky bodných a sečných ran, stejně jako později ženě, která v domě také žila. Štaubert se nejspíš bál, že ho pozná. Oběti zemřely na místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy