Aplikace, které se mohou v čase koronaviru hodit. Hlídají váš pohyb nebo nabízí pomoc

Pavel Mazanec Pavel Mazanec
1. 4. 2020 19:35
Pandemie koronaviru dala vzniknout několika novým mobilním aplikacím nebo jejich praktickým aktualizacím, které se snaží pomáhat s překonáním nových problémů. Jsou mezi nimi například takové, které umožňují vyhnout se oblastem se zvýšeným výskytem nemoci nebo které pomáhají v čase vládních omezení přežít restauracím a bistrům. Projděte si jejich přehled.
Foto: Aktuálně.cz

Worklinks.com - nástroj pro sdílení volných pracovníků a kapacit

Hospodářská komora žádá zaměstnavatele, aby se zapojili do celostátního projektu Zachraň práci!. "Pomůžeme těm zaměstnavatelům, kteří nechtějí o své zaměstnance přijít, i když pro ně nemají v současnosti práci," uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Kromě aplikace funguje i bezplatná telefonní linka 800 222 121.

Nový zaměstnavatel by přidělenému pracovníkovi ukládal úkoly a řídil a kontroloval jeho práci stejně jako u svých kmenových pracovníků. Stávající zaměstnanecký poměr u původní firmy by ale pracovníkovi zůstal zachován. Původní zaměstnavatel by přefakturovával dočasnému zaměstnavateli mzdové náklady a odvody za dočasně přidělené pracovníky. Převod pracovníka pod jinou firmu by byl možný jen se souhlasem daného zaměstnance. Pracovník by tím také neměl přijít o výdělek.

 

Právě se děje

Další zprávy