Aplikace, které se mohou v čase koronaviru hodit. Hlídají váš pohyb nebo nabízí pomoc

Pavel Mazanec Pavel Mazanec
1. 4. 2020 19:35
Pandemie koronaviru dala vzniknout několika novým mobilním aplikacím nebo jejich praktickým aktualizacím, které se snaží pomáhat s překonáním nových problémů. Jsou mezi nimi například takové, které umožňují vyhnout se oblastem se zvýšeným výskytem nemoci nebo které pomáhají v čase vládních omezení přežít restauracím a bistrům. Projděte si jejich přehled.
Foto: Aktuálně.cz

MZČR COVID-19 Info - informační servis státních orgánů

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu a Úřadem vlády připravilo aplikaci s názvem MZČR COVID-19 Info pro varování a poskytování průběžných informací o nebezpečné pandemii. Novinka je také propojena se starší aplikací Záchranka. Pro účely informování o koronaviru zodpovědné orgány zašlou přes aplikaci na všechny své uživatele informace i odkaz na web, kde naleznou další podrobnosti.

"Do systému varování máme nyní přihlášeno 834 800 uživatelů z celé ČR, kteří chtějí aktivně přijímat upozornění související se zdravotním rizikem," sdělilo ministerstvo.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy