Senior jel víc než kilometr na dálnici D5 v protisměru. Zastavila ho až čelní srážka

ČTK ČTK
14. 2. 2019 16:07
Na dálnici D5 poblíž Rokycan se ve čtvrtek odpoledne ve směru na Plzeň čelně srazila dvě auta. Jedno osobní auto špatně najelo na dálnici a v protisměru jelo asi 1,5 kilometru, než se srazilo s dalším osobním vozem. Nehoda si na čas vyžádala uzavření dálnice a odklánění dopravy na objízdnou trasu.
Dálnice D5 a dopravní nehoda s vozidlem v protisměru pohledem z policejního vrtulníku | Video: Policie ČR

Nyní je dálnice opět průjezdná, řekla před 15:30 policejní mluvčí Iveta Kořínková. Dva lidé utrpěli při nehodě těžká zranění, uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Podle dostupných informací se do protisměru zřejmě na rokycanském sjezdu dálnice dostal řidič osobního automobilu Škoda, narozený v roce 1936. Záchranáři ho ve vážném stavu transportovali s mnohočetnými poraněními na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Druhý řidič, narozený v roce 1993, byl převezen také na urgentní příjem v kritickém stavu. Oba řidiče museli z havarovaných aut vyprošťovat hasiči.

Na objízdné trase se tvořily kolony, situace by se měla pomalu uklidňovat.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy