Senior jel víc než kilometr na dálnici D5 v protisměru. Zastavila ho až čelní srážka

ČTK ČTK
14. 2. 2019 16:07
Na dálnici D5 poblíž Rokycan se ve čtvrtek odpoledne ve směru na Plzeň čelně srazila dvě auta. Jedno osobní auto špatně najelo na dálnici a v protisměru jelo asi 1,5 kilometru, než se srazilo s dalším osobním vozem. Nehoda si na čas vyžádala uzavření dálnice a odklánění dopravy na objízdnou trasu.
Dálnice D5 a dopravní nehoda s vozidlem v protisměru pohledem z policejního vrtulníku | Video: Policie ČR

Nyní je dálnice opět průjezdná, řekla před 15:30 policejní mluvčí Iveta Kořínková. Dva lidé utrpěli při nehodě těžká zranění, uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Podle dostupných informací se do protisměru zřejmě na rokycanském sjezdu dálnice dostal řidič osobního automobilu Škoda, narozený v roce 1936. Záchranáři ho ve vážném stavu transportovali s mnohočetnými poraněními na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Druhý řidič, narozený v roce 1993, byl převezen také na urgentní příjem v kritickém stavu. Oba řidiče museli z havarovaných aut vyprošťovat hasiči.

Na objízdné trase se tvořily kolony, situace by se měla pomalu uklidňovat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy