reklama
 
 

Na D5 u Zdic havaroval nákladní vůz s nebezpečnou látkou, dálnice byla uzavřená v obou směrech

Aktualizováno 13. 2. 2018 16:15
Auto narazilo ve směru na Plzeň do svodidel, při nehodě zřejmě nebyl nikdo zraněn. Část nákladu unikla z havarovaného vozu ven, hasiči proto zasahují v ochranných oblecích, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Zdice - Dálnice D5 byla na 27. kilometru u Zdic na Berounsku ve směru na Plzeň zhruba tři hodiny uzavřena kvůli nehodě nákladního automobilu, který převážel nebezpečnou chemickou látku na bázi polymeru. Auto narazilo ve směru na Plzeň do svodidel, při nehodě nebyl nikdo zraněn. Část nákladu unikla z havarovaného vozu ven, hasiči proto zasahovali v ochranných oblecích, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Dálnice byla po nehodě uzavřena v obou směrech, ve 14:15 byl provoz ve směru na Prahu obnoven bez omezení, a to díky zmenšení ochranné zóny kolem nebezpečné látky. Po 15:00 byl provoz obnoven také ve směru na Prahu, uzavřen zůstal jen sjezd z dálnice na 28. kilometru ve směru na Plzeň.

Hasiči po příjezdu na místo zasahovali v dýchací technice. "Operační středisko v průběhu cesty hasičů k zásahu zjišťovalo v naší databázi nebezpečných látek podrobnosti o chování látky a o taktice zásahu. Informace byly předány veliteli," řekl Gabriel. Hasiči podle něj zasahovali v kompletním ochranném obleku, po zásahu museli projít dekontaminační sprchou.

Hasiči o úniku nebezpečné látky informovali z preventivních důvodů starostu Zdic, v jejichž katastru se nehoda stala. "Obyvatelům žádné nebezpečí nehrozí. Jde o pevnou látku, která se nijak dramaticky neodpařuje a ani na větší vzdálenost nezpůsobuje toxické koncentrace, takže neprovádíme žádné úkony na úseku ochrany obyvatelstva," řekl ve 13:30 Gabriel. Velitel zásahu podle něj vytyčil nebezpečnou zónu v rozsahu několika metrů.

Na místo byla vyslána také speciální hasičská technika určená pro práci s nebezpečnými látkami.

autor: ČTK | 13. 2. 2018 13:09

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama