dálnice D2

Dálnici D2 uzavřela nehoda kamionu se silničářským vozem, jeden z řidičů na místě zemřel

Dálnici D2 na 56. kilometru v obou směrech uzavřela dnes ráno nehoda kamionu a vozu silničářů, řidič nákladního vozu zraněním podlehl, řekl mluvčí policie Petr Vala. Řidič vozu silničářů vyvázl zřejmě bez zranění. Dálnice je v místě nehody zavřená, vozy jezdí v obou směrech přes odpočívadla.

Nehoda se stala kolem 8:20. "Z dosud nezjištěných příčin řidič nákladního vozu narazil do označeného, pomalu jedoucího vozu silničářů, vlivem toho pak tyto vozy narazily do středových svodidel. Řidič nákladního vozu byl zaklíněný," uvedl mluvčí.

Vala řekl, že shodou okolností provádí cizinecká policie v místě už několik měsíců akci zaměřenou na migraci, policisté tak u nehody byli velmi rychle a řidiče pomáhali vyprošťovat.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková řekla, že záchranáři na místo vyslali vrtulník. Uvedla, že záchranáři muže resuscitují. Vala později oznámil, že muž na následky zranění zemřel. Informace o věku či národnosti mrtvého zatím nejsou známy.

Kolony na dálnici se zatím netvoří, vozy jezdí v obou směrech přes odpočívadla.

Zdroj: ČTK

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela ráno u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Dálnice byla zavřená přibližně půl hodiny, po 7:00 policisté otevřeli levý jízdní pruh, před 13:00 dálnici zprůjezdnili úplně. Kolony se netvořily. Při nehodě se jeden člověk zranil, řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Zdroj: ČTK
Pokračovat