Dálnici D2 směrem na Slovensko uzavřela nehoda kamionu a osobního auta

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 4. 2018 11:03
Dálnici D2 u Lanžhota na Břeclavsku směrem na Slovensko uzavřela dnes ráno asi na hodinu a půl srážka kamionu a osobního auta. Zranil se při ní řidič osobního vozu. Nehoda se stala po 06:30 na 56. kilometru D2 nedaleko hranic se Slovenskem. Před místem nehody se začala tvořit kolona. "Podle předběžného šetření řidič osobního vozu usnul za volantem a zezadu narazil do nákladního vozu," uvedl mluvčí. Policie kolem 08:15 zprovoznila odstavný pruh, kolona se pomalu začala rozjíždět. O něco později záchranné složky zprovoznily pravý jízdní pruh, levý byl stále blokován havarovaným osobním vozem. Policie plně obnovila provoz na dálnici kolem 10:15.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy