Burkina Faso

Ozbrojenci ve východní části Burkiny Faso zabili desítky lidí. V uplynulých letech se v zemi znásobily útoky radikálů napojených na Al-Káidu a IS

Několik desítek lidí dnes přišlo o život při útoku džihádistů ve východní části Burkiny Faso. S odkazem na bezpečnostní zdroje o tom napsala agentura AFP.

"Na vesnici Kodyel v lokalitě Foutouri dnes ráno zaútočila velká skupina ozbrojenců, zabili desítky lidí," sdělil agentuře AFP bezpečnostní zdroj. Útok na vesnici v provincii Komandjari AFP potvrdila také místní domobrana. O život podle ní přišlo 20 až 30 lidí.

V uplynulých letech se v Burkině Faso znásobily útoky radikálů napojených na teroristické organizace Al-Káida a Islámský stát. V dubnu při útoku ozbrojenců na východě země zemřeli dva španělští novináři a irský ochránce přírody.

Zdroj: ČTK

Bezpečnostní složky v Burkině Faso usmrtily 31 civilistů, tvrdí humanitární organizace

Humanitární organizace Human Rights Watch obvinila bezpečnostní složky západoafrické Burkiny Faso z usmrcení 31 civilistů. Organizace čin označila za "brutální parodii na protiteroristickou operaci" a volá po jeho okamžitém vyšetřování.

Vraždy se podle svědků udály 9. dubna ve vesnici Djibo nedaleko hranic s Mali, zhruba 203 kilometrů severně od metropole Ouagadougou. Třicítku neozbrojených mužů z etnika Fulbů příslušníci bezpečnostních složek krátce předtím zatkli v rámci vládní protiteroristické operace.

Zdroj: ČTK

Při teroristickém útoku v Burkina Fasu bylo zabito 36 civilistů

Nejméně 36 civilistů bylo v pondělí zavražděno na severu Burkina Fasa při útocích ve dvou vesnicích. Podle agentur Reuters a AFP to dnes oznámila vláda tohoto afrického státu, která událost označila za terorismus.

Zdroj: ČTK

Při útoku ozbrojenců v Burkině Faso zemřelo nejméně deset vojáků

Při útoku na vojenské stanoviště u města Namssiguia na severu Burkiny Faso zemřelo nejméně deset burkinafaských vojáků. Napadení se odehrálo zhruba 60 kilometrů od místa, kde bylo v úterý při jednom z největších útoků v zemi za poslední dobu zavražděno 35 civilistů, píše agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Pokračovat