Na D5 se na Tachovsku srazil kamion s osobním vozem. Zemřeli tři lidé včetně dětí

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2022 7:28
Tři oběti včetně dvou dětí si ve středu odpoledne vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Řidič kamionu a další žena z osobního vozu jsou zranění. Dálnice byla zavřená ve směru na Prahu osm hodin a znovu se otevřela ve čtvrtek po půlnoci. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru.
Foto: Policie ČR

"Dopravní nehoda se stala na 117. kilometru ve směru jízdy na Rozvadov, kde přejelo nákladní vozidlo do protisměru a srazilo se s jedoucím osobním vozidlem. Na místě zemřely tři osoby - jeden dospělý a dvě děti," uvedla policie na Twitteru.

"Jednu ženu jsme převezli letecky se středně těžkými zraněními na emergency do plzeňské fakultní nemocnice na Lochotín," sdělila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová. Řidič kamionu utrpěl lehčí zranění a odvezla ho sanitka také do Plzně na akutní příjem.

Na místě byli i hasiči. "Z nákladního vozu uniká palivo. Snažíme se jej jímat do nádob a na místo míří protichemický kontejner z Košutky," uvedl jejich mluvčí Petr Poncar.

Dálnic byla několik hodin zcela uzavřená. Kolem 11. hodiny večerní policisté oznámili, že byl obnoven provoz ve směru na Německo. Pruh směr Praha se otevřel po půlnoci.

Stejný počet mrtvých si vyžádala i dubnová nehoda, u rybníka Staňkov poblíž stejnojmenné obce na Jindřichohradecku, kde zahynuli tři muži. Všichni cestovali v jednom osobním autě, které narazilo do stromu. Tři lidé též zemřeli v únoru po nárazu auta do stromu v Litomyšli na Svitavsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

První kolo prezidentské volby by vyhrál Babiš, v druhém by ho ale porazil Pavel, ukázal průzkum

V prvním kole prezidentské volby podle modelu aktuálního volebního modelu agentury Median dál vede Andrej Babiš, druhé kolo by ale vyhrál Petr Pavel. Na třetí místo se posunuli Marek Hilšer a Danuše Nerudová.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Další americký stát zpřísnil přístup k potratům. Severní Karolína je zakázala po 20. týdnu těhotenství

Potraty v Severní Karolíně již nejsou legální po 20. týdnu těhotenství, výjimku mají jen závažné zdravotní obtíže, rozhodl ve středu soudce William Osteen. Dosud zde byly potraty možné až do okamžiku, kdy byl plod životaschopný, tedy zhruba 24. až 28. týden těhotenství. Severní Karolína dosud platila za útočiště pro zájemkyně o ukončení těhotenství ze sousedních států, ve kterých platí přísnější omezení, uvedla agentura AP.

Ústavní právo na potrat napříč celými Spojenými státy garantoval precedens Nejvyššího soudu z roku 1973 známý jako Roeová versus Wade, jenž stanovil federální právo na ukončení těhotenství zhruba do jeho 24. týdne. Pětice konzervativních členů devítičlenného soudu regulaci potratů v červnu vrátila do rukou amerických států.

Demokratický guvernér Severní Karolíny Roy Cooper podporuje právo na potrat a případné návrhy na jeho omezení, které by podali republikánští zákonodárci, byl připraven vetovat. Lídři místních republikánů se proto obrátili přímo na soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy