Andrej Babiš junior

Otec ze mě udělal bílého koně, vypověděl na policii Andrej Babiš mladší

Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí více než šest hodin vypovídal na policii v kauze padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Andrej Babiš mladší, který byl v případu původně také obviněn a jehož stíhání bylo později zastaveno, novinářům řekl, že z něj otec udělal tzv. bílého koně a že nikdy nechtěl být součástí dotačního podvodu. V kauze Čapí hnízdo jsou nyní z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu obviněni premiér a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), oba vinu odmítají.

"Mám z toho dobrý pocit. Jsem rád, že jsem dnes mohl konečně vypovídat v kauze Čapí hnízdo, ve které ze mě můj otec udělal bílého koně. Chci zdůraznit, že jsem nikdy nechtěl být součástí dotačního podvodu," řekl Babiš mladší novinářům před budovou pražské policie v Kongresové ulici. Na další dotazy odpovídat nechtěl.

K výslechu Babiše mladšího se dostavili i obhájci Babiše a Nagyové Michael a Josef Bartončíkovi. Michael Bartončík novinářům řekl, že se k okolnostem výslechu vyjadřovat nemůže, nicméně uvedl, že ho výpověď Babiše mladšího s ohledem na jeho předchozí mediální vyjádření nepřekvapila.

Zdroj: ČTK

Lékařka Protopopová, která psala posudek na Babiše mladšího, skončila ve vládní radě

Dita Protopopová, která je autorkou posudku na Andreje Babiše mladšího, skončila na pozici tajemnice národní vládní rady pro duševní zdraví. Nahradila ji Ivana Svobodová. Informuje o tom server Seznam Zprávy. Důvody odchodu Protopopové nejsou známé. Syn premiéra Babiše ji v posledních dnech několikrát na Twitteru obvinil z toho, že jej poškodila.

O odchodu Protopopové se zmínil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na zasedání rady již 1. července. "Tajemnicí rady bude jmenována pro další období Ivana Svobodová, na kterou se členové rady mají obracet už nyní," píše se podle serveru v zápisu z jednání. Protopopové poděkoval Vojtěch za odvedenou práci pro radu vlády i pro reformu péče o duševní zdraví.

Lékařka vypracovala posudek, který měl podle médií synovi premiéra Andreje Babiše (ANO) pomoci vyhnout se trestnímu stíhání v kauze padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Stíhání Babiše mladšího a dalších členů premiérovy rodiny ale již bylo zastaveno.

Zdroj: ČTK
Pokračovat