reklama
 
 

Zelení hledají svou poslankyni. Ta je doma

15. 2. 2008 12:56
Poslankyně Zelených chybí na druhé volbě prezidenta

Praha - Poslankyně Strany zelených Olga Zubová, která dnes na Hradě chybí, je po operaci. Před třetím kolem volby poslali zelení podle České televize ministryni Dažmilu Stehlíkovou, která nepatří mezi prezidentské volitele.

"Já za ní jedu jako kolegyně, kamarádka a také jako lékařka, abych zjistila, jak se cítí. Chci se s ní sejít, abychom si mohli v klidu promluvit," řekla Stehlíková Aktuálně.cz.

Absence Zubové rozhořčila předsedu zelených Martina Bursíka, který označil její nepřítomnost za neomluvitelnou. 

Přítomnost další volitelky zelených by však ve třetím kole neměla velkou váhu - v případě, že Václavu Klausovi dají hlas všichni zákonodárci, kteří ho dnes v prvních dvou kolech volili.  

Není také jisté, zda Zubová přijede. "To je otázka, jak se cítí. Souvisí to s jejím zdravotním stavem. Já očekávám, že tam budu za deset dvacet minut," uvedla Džamila Stehlíková.

Na otázku, zda si zelení na Hradě vyžádají přestávku, aby se jejich poslankyně stačila vrátit, odpovídá ministryně záporně. "My nejsme domluveni na žádném přerušení."

Zelení si však před třetím kolem volby vyžádali přestávku 45 minut.

Já to nevěděla, říká Jacques...

Šéfka zelených poslanců Kateřina Jacques dopoledne řekla, že o absenci Zubové nemá žádné bližší informace. Předseda strany Martin Bursík, pak absenci Zubové označil za neomluvitelnou a řekl, že poškozuje Stranu zelených. 

Sledujeme online: ŽIVĚ z Hradu: ODS kývne na veřejnou volbu

"Bohužel, a je to smutné, nemám žádné informace. Poslala mi jen SMS zprávu, že zůstává doma. Pak jsem jí volala a ona mi předala manžela. Ten na moji otázku, zda ještě můžeme počítat s tím, že by přišla, odpověděl, že ne. Jsem z té situace zmatená, žádné takové indicie předtím nebyly," tvrdila Jacques.

...ale věděla, uvedl Zubov

Takové tvrzení odmítá manžel nemocné poslankyně Vladimír Zubov.

"Ohrazuji se proti tvrzení poslankyně Jacques, že nemá žádné zprávy o zdravotním stavu mé manželky Olgy Zubové. Jako předsedkyně klubu si jistě všimla, že jedna z poslankyň chybí už druhý týden na schůzi Poslanecké sněmovny. Ví, že se omluvila z důvodu nemoci, a ví také, že v úterý podstoupila operaci. Nezná důvod léčení mé manželky, protože se na něj nikdy neptala," říká Zubov.

Kateřina Jacques podle jeho slov ještě včera s Olgou Zubovou hovořila po telefonu a dozvěděla se, že Zubová udělá vše pro to, aby se mohla prezidentské volby zúčastnit.

"I přes můj výslovný nesouhlas jela dnes na Pražský hrad, ale fyzicky cestu nezvládla a vrátila se domů. O tom paní Jacques informovala formou SMS. Zásadně odmítám a pobuřují mě vyjádření o ´divném´ chování, se zdravím se nehazarduje," napsal Zubov.

Přidala se Kuchtová

Slova Vladimíra Zubova potvrzuje i místopřesedkyně Strany zelených a bývalá ministryně školství Dana Kuchtová.

"Kolegyně Zubová měla již delší dobu zdravotní problémy, podrobila se proto v posledních dnech gynekologické operaci. Situace po operaci se však zkomplikovala, Olga má vysoké horečky a nemůže chodit. O svém zdravotním stavu informovala Olga průběžně vedení strany  i předsedkyni poslaneckého klubu Kateřinu Jacques," uvádí v e-mailu Kuchtová.

autor: Jakub Antoš | 15. 2. 2008 12:56

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama