Ignatovová tvrdila, že porazí bitcoin a vytvoří silnou celosvětovou měnu, která vytlačí tradiční peníze. Prodávala také tokeny, o kterých říkala, že slouží k virtuální těžbě OneCoinu ze serverů v Bulharsku a Hongkongu. Slibovala, že v budoucnu vytvoří i online burzu.
Dokonce založila nadaci One World Foundation s cílem zlepšit vzdělávání znevýhodněných dětí a mládeže. I ta byla ale jen součástí podvodu OneCoin a sloužila k praní špinavých peněz.
Bulharka přesvědčivě a důvěryhodně vystupovala, dokonce se jednou zúčastnila panelové diskuse, pořádané prestižním týdeníkem The Economist. Ve své zemi byla v roce 2014 vyhlášena podnikatelkou roku.
Poté se však ukázalo, že OneCoin je podvod a lidé investují do tokenů, které neexistují. Od roku 2019 je nyní jedenačtyřicetiletá žena ve Spojených státech obžalovaná ze zpronevěry a bankovních podvodů. Na seznam deseti nejhledanějších osob FBI se dostala až nyní.
"Zmizela s obrovským množstvím peněz. Ty vám mohou koupit mnoho přátel a dokážu si představit, že toho patřičně využívá. Ale věřím, že ji nakonec najdeme a dopadneme," řekl vyšetřovatel FBI Mike Driscoll na čtvrteční tiskové konferenci v New Yorku. "Zruinovala ve světě mnoho lidí. Chceme, aby čelila spravedlnosti," cituje server Daily Beast dalšího pracovníka FBI Daniela Shimka.
Ignatovová, která v Německu vystudovala práva, představila OneCoin v roce 2014. Podařilo se jí oslovit a přimět k investicím neuvěřitelné tři miliony lidí. 25. října 2017 byla na palubě letadla společnosti Ryanair, které mířilo ze Sofie do Athén. Tam její stopa končí.
Německá policie už dříve vyslovila podezření, že žena si plastickou operací zajistila jinou vizáž a podařilo se jí změnit identitu. Někteří její spolupracovníci takové štěstí neměli. Právník OneCoinu Mark Scott je v USA souzen za praní špinavých peněz a bankovní podvody, zatčen byl i bratr Ignatovové Konstantin. Loni stanul před soudem i její německý právník Martin Breidenbach.
Europol ve svém zatykači vydaném na Ignatovovou varuje, že ona nebo ten, kdo ji doprovází, mohou být ozbrojeni.
Případ Bulharky "proslavil" svým podcastem a pak knihou novinář britské BBC Jamie Bartlett. Ignatovovou popisuje jako sebevědomou skvělou řečnici, která pořádala konference a setkání po celém světě a úspěšně se prezentovala coby vizionářka. Koupila drahý byt na prestižní adrese v centru Londýna, kde si na zeď pověsila dva originály od Andyho Warhola.
Pozoruhodné je, že v její sbírce byl také jeho obraz Rudý Lenin, na kterém skutečně byla tvář ruského komunistického vůdce.