Žena zemřela po útoku pitbulla. Starosta zakázal ve městě nebezpečné psí rasy

ČTK ČTK
19. 6. 2016 7:45
Starosta Montrealu Denis Coderre se rozhodl ve městě zakázat pitbully a další nebezpečné rasy. Stalo se tak necelé dva týdny poté, co pětapadesátiletá obyvatelka Montrealu zemřela po útoku pitbulla. Současní majitelé těchto zvířat si podle starosty budou moci svoje mazlíčky ponechat. Quebec byl v těchto opatření přísnější, pitbully nedovolí ani stávajícím páníčkům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Montreal se po Quebeku stane dalším kanadským městem, které zakáže pitbully a další psírasy, které je možné považovat za nebezpečné. Oznámil to v sobotu podle agentury AFP starosta Denis Coderre. Stalo se tak necelé dva týdny poté, co pětapadesátiletá obyvatelka Montrealu zemřela po útoku pitbulla.

"Rozhodl jsem se... zakázat pitbully a další nebezpečné rasy," prohlásil starosta. Městská rada by se podle webu ctvnews.ca novými pravidly mohla začít zabývat v září.

Současní majitelé těchto zvířat si podle starosty budou moci svoje mazlíčky ponechat. Na psy se však budou vztahovat nová preventivní opatření. Budou muset být sterilizovaní, mít čip a na veřejných prostranstvích se pohybovat s náhubkem.

Quebec již oznámil, že tamní zákaz pitbullů začne platit prvního ledna. Současným majitelům těchto zvířat nebude na rozdíl od Montrealu povoleno si je ponechat.

Chystaná psí vyhláška v Praze je zbytečná a je v rozporu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání, říká právní zástupkyně Strany psa Barbora Pražanová. Postihne podle ní hlavně slušné pejskaře. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy