Žena z Brna utýrala fenu. Dostala sedm měsíců vězení

ČTK ČTK
6. 11. 2013 10:12
Pitbulteriérka zemřela na následky trýznění, vyhublosti a zánětu plic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brno - Sedm měsíců vězení dostala žena z Brna za to, že utýrala v únoru 2012 svoji čtyřletou fenu amerického pitbulteriéra.

Zvíře nechávala bez jídla, pohybu a další péče, vystavenou silným mrazům a uvázanou na vodítku u šicího stroje v zahradní chatce v Brně-Komárově. Verdikt v této kauze potvrdil v odvolacím řízení Krajský soud v Brně.

Na sedm měsíců do vězení poslal ženu před časem za týrání zvířat Městský soud v Brně. Žena se proti tomu odvolala. Krajský soud se ale v odvolacím řízení s verdiktem ztotožnil.

Vzhledem k utrpení, které zvíře prožívalo, mohl být trest ještě vyšší, řekla předsedkyně odvolacího senátu soudu Hana Kleinová. Odsouzené hrozilo šest měsíců až tři roky vězení.

Žena se jednání neúčastnila. Konalo se s ní jako s uprchlou. Po verdiktu Městského soudu v Brně je totiž nezvěstná. Pokud ji policie vypátrá, bude převezena do věznice k odpykání trestu.

Verdikt je totiž od středy pravomocný. Žena si proti němu může podat ještě takzvané dovolání k Nejvyššímu soudu.

Zvíře žilo podle spisu v nedůstojných podmínkách, a to od konce roku 2011 až do února 2012. Fena zemřela na následky trýznivého jednání, vyhublosti a akutního zánětu plic.

Verdikt v této kauze je exemplární. Většinou soudy ukládají za utýrání zvířete jen podmíněné tresty. Obdobně tomu bylo u muže, který před časem oběsil psa v Rosicích na Brněnsku.

 

Právě se děje

Další zprávy