Pitbul zabil 4letou dívku, o rok starší sestru zranil

ČTK ČTK
18. 8. 2011 7:32
Není jasné, proč pes v Melbourne zaútočil, bude utracen
Foto: Aktuálně.cz

Melbourne - Čtyřletá dívka zahynula po útoku pitbula na předměstí Melbourne. Pes napadl ještě další dítě a jednoho dospělého, napsal server The Australian.

Pitbul patřil sousedovi napadené rodiny. Podle svědků se dostal do sousední zahrady a zaútočil zde na třicetiletou ženu.

Ta se před ním snažila utéct do domu, zvíře ji ale následovalo. V domě pak napadlo nejprve pětiletou dívku a následně o rok mladší děvče. To zraněním podlehlo.

Zatím není jasné, zda psa k útoku něco vyprovokovalo. Podle agentury AP ale úřady rozhodly, že zvíře bude musí být utraceno.

Vláda státu Viktorie v reakci na případ navrhla, aby majitelům psů, kteří někoho zabijí, hrozily stejné tresty jako řidičům, kteří zabijí z nedbalosti. Znamenalo by to až 20 let vězení.

Chování pitbulů je ve Viktorii povoleno, ale s určitými omezeními. Všechna zvířata musí být vykastrována a musí být registrována na místních úřadech.

Šéf australského klubu chovatelů pitbulů Colin Muir nicméně prohlásil, že kvůli případu by neměly být zpřísňovány podmínky pro chov tohoto psího plemene. "Není to otázka rasy, jde o zodpovědnost majitele a o výchovu psa," řekl.

 

Právě se děje

Další zprávy