Zemřelo by obrovské množství lidí. Fauci před hercem radikálně odmítl stádní imunitu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
14. 8. 2020 11:44
Zhruba 40 minut mluvil v rámci živého vysílání na Instagramu slavný herec Matthew McConaughey s předním americkým epidemiologem Anthonym Faucim. Bavili se mimo jiné o stádní imunitě, která předpokládá volné šíření nemoci covid-19 bez restrikcí, jako jsou například povinné nošení roušek nebo omezení cestování a masových akcí.
"Jsme obézní a covid může mnoho z nás zabít." Herec McConaughey zpovídal doktora Fauciho. | Video: Instagram/officiallymcconaughey

Fauci na dotaz hollywoodské celebrity vznik stádní imunity ostře odsoudil. Dle jeho názoru by v takovém případě zemřelo obrovské množství lidí, kteří patří do rizikové skupiny.

"Když se podíváte na to, kolik lidí trpí ve Spojených státech obezitou, vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou… Pokud by se každý nakazil, tak by počet obětí byl obrovský a naprosto nepřijatelný," řekl Fauci v interview, které na Instagramu sledovaly stovky tisíc lidí.

Dosud ve Spojených státech v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 167 tisíc lidí. Země eviduje také největší počet nakažených, od začátku pandemie jich je víc než pět milionů a dvě stě tisíc.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy