Zemětřesení na Kosu způsobilo méně škod, než se očekávalo. Život na ostrově se vrací do normálu

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 7. 2017 21:06
Po pátečním zemětřesení, které si na řeckém ostrově Kos vyžádalo dvě oběti a asi 120 zraněných, se situace vrací k normálu. Do malého přístavu Kéfalos na západní straně ostrova přijel z pevniny první trajekt. Kvůli škodám, které otřesy napáchaly v přístavu ve městě Kos, se nyní bude používat Kéfalos. Stovky místních i turistů přespaly v pátek v noci v parcích, olivových hájích i autech. Podle řeckých úřadů je poničeno méně budov, než by se u zemětřesení o síle 6,6 stupně očekávalo. Nejvíce je zasažené historické centrum města Kos. Na Kosu jsou i stovky českých turistů. Všichni jsou v pořádku. Seismologové také upozornili, že v příštích týdnech a měsících lze očekávat slabší následné otřesy.
Zemětřesení na Kosu.
Zemětřesení na Kosu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy