Obrazem: Řecký ostrov Kos zasáhlo ničivé zemětřesení, způsobilo i vlnu tsunami

Obrazem: Řecký ostrov Kos zasáhlo ničivé zemětřesení, způsobilo i vlnu tsunami
Podle místních úřadů citovaných agenturou DPA jsou oběti z Turecka a Švédska.
Otřesy způsobily značné škody na budovách v hlavním městě ostrova a poškodily i přístav.
...
Centrum otřesů bylo poblíž Bodrumu, přístavního města na pobřeží Turecka.
Foto: ČTK
Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
Aktualizováno 21. 7. 2017 16:38
Nejméně dvě oběti a až dvě stovky zraněných si vyžádalo v noci na pátek zemětřesení na řeckém ostrově Kos. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že by mezi zraněnými nebo mrtvými neměli být žádní Češi. Síla zemětřesení podle odhadů dosáhla na 6,7 stupně. Otřesy, jejichž ohnisko leželo v hloubce až 10 kilometrů, způsobily i vlnu tsunami. Podle místních úřadů citovaných agenturou DPA pocházejí oběti z Turecka a Švédska.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy