Z obce Koj-Taš na jižním okraji Biškeku, kde Atambajev bydlel, se tisícovka jeho stoupenců vydala do hlavního města, aby protestovala proti zatčení. Davu se podařilo překonat policejní zátarasy a obsadil prostor před budovou, kde sídlí kyrgyzský parlament i nejvyšší představitel.
Demonstranti žádali demisi prezidenta Sooronbaje Žeenbekova, který je považován za hlavního Atambajevova politického soka.
Doprava v centru Biškeku se zastavila. Stovky policistů pak vytlačily protestující z prostoru před vládními budovami na náměstí Ala-Too. Policie přitom střílela gumovými projektily a použila vodní děla a ohlušující granáty. Podle agentury Interfax se ozbrojeným složkám podařilo vyhnat demonstranty do okolních ulic. O osudu Atambajeva nejsou zatím žádné zprávy.
Do Biškeku se navzdory sílícímu napětí sjeli premiéři členských zemí Euroasijské hospodářské unie (EAHU), ekonomického společenství spojujícího Rusko s několika postsovětskými státy. Summit, plánovaný dlouho předem, má projednat ekonomickou integraci v euroasijském prostoru.
Ruský premiér Dmitrij Medveděv po příletu do Biškeku prohlásil, že zadržení Atambajeva je vnitřní věcí Kyrgyzstánu, ale "Rusko nemůže stát stranou". Euroasijský projekt, který Moskva navzdory váhavosti sousedů pracně buduje, by kyrgyzské události podle ruského premiéra mohly ohrozit.
"Limit na revoluce už Kyrgyzstán vyčerpal," řekl Medveděv novinářům v narážce na násilné převraty v Biškeku z let 2005 a 2010.