Pátrání po troskách letadla se 102 osobami na palubě dosud nepřineslo žádný úspěch, a to přesto, že se do něj kromě indonéských úřadů a armády zapojily i ostatní země.
Singapur dal svému sousedovi k dispozici průzkumný letoun Fokker s 27 členy posádky a na žádost indonéské vlády byl k průzkumu oblasti použit také americký satelit.
Kromě toho se ještě během dneška očekává příjezd speciálního vyšetřovacího týmu ze Spojených států.
Ten má sestávat ze šesti odborníků, po dvou z Národního výboru pro bezpečnost dopravy (NTSB) a společnosti Boxing a po jednom z Federálního úřadu pro letectví (FAA) a společnosti General Electric.
Hledá se v džungli i na moři
Nešťastný let KI 574, který směřoval ze Surabáje na ostrově Jáva do Manada na ostrově Sulawesi, v pondělí ještě stačil kontaktovat řídící věž v Makassaru, než se v nepříznivých povětrnostních podmínkách ztratil kdesi nad centrální částí Sulawesi.
Vzhledem k tamní bujné vegetaci a hornatému terénu jde o jedno z nejhorších míst pro jakoukoli pátrací operaci. Pobřeží ostrova Sulawesi je navíc velice členité, a tak není zřejmé, zda stroj dopadl na pevninu či do moře.
Už proto povolala vláda do oblasti také vojenské lodi včetně bitevníku Ajax, které teď soustředěně brázdí pobřežními vodami, zatímco džungle v celkem čtyřech různých distriktech Sulawesi pročesávají vojenské průzkumné týmy.
Veškeré úsilí ale zatím vyznívá naprázdno. "Nenašli jsme dosud vůbec nic," citovala indonéská agentura Antara podplukovníka Mudjianta z indonéských vzdušných sil.
Prošetřit, přezkoumat, přehodnotit
Rozruch, který se kolem zříceného letadla spustil - zejména kvůli nepotvrzené a později dementované informaci, že neštěstí možná přežilo 12 lidí, mezitím našel odezvu na nejvyšších místech.
Indonéský prezident Susilo Bambang Yudhoyono nařídil důkladně přezkoumat technický stav všech komerčně využívaných letounů v Indonésii, jakož i celkový dopravní systém v zemi.
K tragédii letu KI 574 totiž došlo jen krátce poté, co se u břehů Jávy potopil trajekt s více než 600 pasažéry na palubě. Podobná neštěstí jsou v největším souostroví světa velmi častým jevem.