Foto: Roušky si sundají jen během jídla. Takto vypadá první školní den ve světě

Foto: Roušky si sundají jen během jídla. Takto vypadá první školní den ve světě
První školní den zažilo 1. září více než 12 milionů dětí ve Francii. Školy se tam otevřely i přes narůstající počet nakažených koronavirem, kterých v minulém týdnu rekordně přibylo.
Proto platí ve francouzských školách zvýšená bezpečnostní opatření. Školy dokonce mohou rozdělit třídu na polovinu a jednu učit dopoledne a druhou odpoledne.
Studenti mají nosit roušky a místní úřady je vyzvaly k tomu, aby se vyhýbali používání veřejné dopravy, pokud je to možné. Informuje o tom singapurská stanice Channel News Asia.
I polské děti zasedly 1. září do lavic, přestože se učitelé ve větších městech obávají, že kvůli vysokému počtu žáků ve třídě nebude možné udržovat rozestupy. Rodičům, kteří odmítnou poslat dítě do školy, přitom hrozí pokuta až deset tisíc zlotých (téměř 60 tisíc korun), uvádí americký deník New York Times.
Foto: ČTK/AP/Stringer
Zahraničí Zahraničí
1. 9. 2020 18:43
Stejně jako v Česku i v jiných zemích začal 1. září nový školní rok. Jinde byl odložen kvůli pandemii koronaviru nebo se žáci naopak díky příznivé situaci vrátili do školních lavic už o pár dní či týdnů dřív. Podívejte se, jak vypadal první školní den v Evropě nebo třeba v čínském Wu-chanu, kde se koronavirus prvně objevil.
 

Právě se děje

Další zprávy