Záběry z pekla nad zemí. Boeing s turisty padal volným pádem, pak přišla rána

Video Video
29. 9. 2021 14:56
Turisté letící 25. září z Jekatěrinburgu do černomořského letoviska Soči se už loučili se životem. Boeing 737-800 ruské společnosti Azur Air se 175 lidmi na palubě se nejdříve v bouři dostal do volného pádu, pak do něho ještě udeřil blesk. Dva cestující natočili nervydrásající záběry z tohoto okamžiku. Nakonec se pilotům podařilo nouzově přistát v Krasnodaru, necelých 300 km severně od Soči.
Záběry z pekla nad zemí. Boeing s turisty padal volným pádem, pak přišla oslňující rána. | Video: Facebook/ Информационное агентство Ura/ Любимый Сочи

K děsivému incidentu došlo při přiblížení k letišti v Soči. V bouři boeing zasáhly silné turbulence a letoun se náhle propadl o desítky metrů. Poté do něho udeřil blesk.

"Všichni byli v šoku. Žena vedle mě se křižovala. Vzpomněla jsem si na všechny modlitby, které jsem znala. Když udeřil blesk, otočila jsem se. Muž sedící poblíž měl v očích takový strach, že si to budu pamatovat do konce života,“ vyzpovídala se ruskému serveru E1 cestující Anna.

Realitní makléřka Jekatěrina popsala, co se dělo, když se boeing blížil na přistání. “Letadlo se velmi silně otřáslo a najednou začalo padat. Byli jsme asi čtyři sekundy ve volném pádu. Pilot zareagoval a začali jsme prudce stoupat. Stále jsme se třásli, všichni jsme se chytali, čeho jsme mohli. Byli tam lidé, kteří křičeli, někteří se modlili. Po úderu blesku se lidé velmi ztišili. Nevím, jestli se někteří už nesmířili se smrtí,“ vzpomínala Jekatěrina.

Pak přišlo jediné hlášení od pilotů: „Nepropadejte panice, připoutejte se.“ Stroj se jim nakonec podařilo dostat pod kontrolu a nouzově přistát. Jakmile letadlo zastavilo, cestující stáli a tleskali posádce, někteří žádali o setkání s pilotem a pořízení selfie, ale byli odmítnuti, napsal britský deník Daily Mail. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

V Plzni zkolaboval a zemřel sedmadvacetiletý muž, jehož policie kvůli agresivitě zajistila

V Plzni ve středu brzo ráno zemřel při policejním zákroku sedmadvacetiletý muž. Policie uvedla, že ho zadržela poté, co se agresivně dobýval do jednoho domu, napadl svého příbuzného a poté i přivolané policisty. Policie použila donucovací prostředky. Zajištěný nejevil známky zranění, ale po chvíli zkolaboval a nepodařilo se ho oživit ani policii, ani přivolaným záchranářům, informovala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté a policie zatím nebude poskytovat bližší informace.

Událost se stala po 6:00. Policisté vyjížděli do čtvrti Lochotín. Mladý muž se tam podle dostupných informací domáhal vstupu do obydlí svého rodinného příslušníka, kterého potom napadl.

"Po příjezdu policistů na místo se muž choval agresivně a následně zaútočil i na policisty. Ti po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala Burešová. Neupřesnila, jaké donucovací prostředky policie použila.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Slavnostní vojenská přísaha ve středu netradičně zazněla v Brně. Složilo ji bezmála pět set studentů

V kasárnách Univerzity obrany v Brně ve středu po 10:00 zaznělo sborově "Tak přísaháme!" Věrnost České republice na netradičním místě slíbilo 462 nových studentů univerzity. Přísaha jako tradiční součást oslav výročí vzniku československého státu 28. října se až na výjimku vždy konala na Hradčanském náměstí u Pražského hradu, účastnila se jí i hlava státu. V Brně se výjimečně konala v roce 2017, loni kvůli vývoji covidu nebyla vůbec.

Věrnost republice dnes dopoledne odpřisáhlo 462 studentů Univerzity obrany v Brně, kteří po ukončení základního výcviku u Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově nastoupili ke studiu. Včetně šesti studentů vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Z počtu bylo 20 procent žen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy