Z prezidenta malířem. George Bush mladší vydá knihu portrétů amerických vojáků

ČTK ČTK
15. 9. 2016 22:40
Exprezident USA George Bush mladší chystá vydání knihy portrétů amerických vojáků, kteří sloužili na zahraničních misích. Kniha vyjde 28. února a bude se jmenovat Portréty odvahy: Pocta vrchního velitele americkým válečníkům. Výtěžek z prodeje hodlá exprezident věnovat do veteránského nadačního fondu svého prezidentského centra, který pomáhá veteránům z konfliktů po 11. září 2001 začlenit se zpět do civilního života.
Výstava portrétů namalovaných bývalým prezidentem USA Georgem Bushem mladším (Dallas 2014).
Výstava portrétů namalovaných bývalým prezidentem USA Georgem Bushem mladším (Dallas 2014). | Foto: Reuters

Dallas - Bývalý americký prezident George Bush mladší chystá vydání knihy portrétů amerických vojáků, kteří sloužili na zahraničních válečných misích. Politik, který rozhodl o zahájení válek v Afghánistánu a Iráku, hodlá knihou vzdát hold válečným veteránům. Výtěžek jejího prodeje půjde do jejich fondu, informovala televize CBS News.

Kniha vyjde 28. února a bude se jmenovat Portréty odvahy: Pocta vrchního velitele americkým válečníkům. Obsahovat bude 66 olejomaleb zpodobňujících tváře bývalých či současných vojáků. "Největší ctí mého prezidentství bylo podívat se jim do očí a pozdravit je jako jejich vrchní velitel. A já mám v úmyslu je zdravit a podporovat po zbytek svého života," uvedl sedmdesátiletý Bush v předmluvě ke knize.

Dílo bude stát 35 dolarů (840 korun) v běžném vydání a 250 dolarů v prémiové podobě s podpisem autora. Výtěžek hodlá exprezident věnovat do veteránského nadačního fondu svého prezidentského centra, který pomáhá veteránům z konfliktů po 11. září 2001 začlenit se zpět do civilního života.

Bush se pustil do výtvarných aktivit po konci své politické kariéry v roce 2009 a z jeho štětce vyšla řada portrétů světových státníků od někdejšího britského premiéra Tonyho Blaira přes ruského prezidenta Vladimira Putina po jeho otce, který byl rovněž americkým prezidentem. Za sebou už má několik výstav. I portréty z nové knihy budou veřejně k vidění od března příštího roku v jeho prezidentském centru v Dallasu.

 

Právě se děje

Další zprávy