Z Escobarova ranče odstranili slavné letadlo. Chceme tu park pro rodiny, říká vedení

ČTK ČTK
31. 1. 2019 13:08
U vstupu na někdejší ranč narkobarona Pabla Escobara v Kolumbii dříve stávala bílá brána a na ní letadlo s označením HK-617. Tradovalo se, že na jeho palubě dopravil Escobar svou první zásilku drog do Spojených států. I když to byla pouze replika, u symbolu hlavy medellínského kartelu se fotily tisíce turistů.
Hacienda Napoles. Vstup na někdejší ranč narkobarona Pabla Escobara.
Hacienda Napoles. Vstup na někdejší ranč narkobarona Pabla Escobara. | Foto: Shutterstock

Jak letadlo, tak oblouk byly ale odstraněny a na místě rozsáhlého ranče se nyní nachází přírodní park, napsal ve čtvrtek list La Stampa. Správci parku se chtějí zbavit veškerých stop, které odkazují na násilí a úmrtí, které s sebou obchod s drogami nese.

"Tento park nemá nic společného se svým předchozím majitelem. Chceme vejít v povědomí jako zábavní park pro rodiny. Toto místo má více budoucnosti než minulosti," konstatoval ředitel parku Óscar Jairo Orozco. Na místo, kde stávalo Escobarovo letadlo, chce vedení umístit sochu hrošice Vanessy, která nyní v parku žije.

Ranč Napoles, který se objevil i v seriálu Narcos, se stal symbolem Escobarovy moci a okázalosti. Před dvoupatrovým sídlem se vyjímá luxusní bazén, za budovou se nachází přistávací plocha. Konaly se tam schůzky špiček kolumbijského obchodu s drogami.

Escobar si nechal z ranče udělat zoologickou zahradu, kam byli z Afriky propašováni sloni, žirafy, nosorožci a další exotická zvířata. Na začátku 90. let kolumbijský stát místo zabavil a zvířata rozdělil do zoologických zahrad po celé zemi.

Za několik týdnů má být srovnán se zemí další ze symbolů kolumbijského narkobarona - šestipatrová budova Monaco ve městě Medellín, odkud Escobar svůj kartel řídil. Budova bude zbourána ke konci února a na jejím místě vznikne park, který bude věnován památce obětí obchodu s drogami.

Podívejte se na trailer k seriálu Narcos: Mexiko

Po podmanivém ztvárnění osudů nejslavnějšího narkobarona Pabla Escobara se oceňované drama Narcos ve čtvrté řadě vydalo z Kolumbie do Mexika. | Video: Netflix
 

Právě se děje

Další zprávy