Z čela britské UKIP po pouhých 18 dnech odstoupila její šéfka Jamesová

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 10. 2016 11:20
Diane Jamesová po pouhých 18 dnech odstoupila v úterý z čela Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP), která patří k hlavním zastáncům odchodu Británie z Evropské unie. Jamesová jako důvod své rezignace uvedla "osobní a profesní důvody", sdělila agentura Reuters. Političku vybral do čele UKIP stranický sjezd 16. září, aby nahradila charismatického lídra Nigela Farage. Paul Oakden, jenž byl předsedou strany po odchodu Farage, se podle BBC musí poradit s volební komisí, kdo nyní UKIP vede. Podle něj je to ale i nadále Jamesová. Dodal, že pokud volební komise "stále považuje za šéfa" Farage, bude to velmi zajímavé. Sám Farage připustil, že "technicky vzato" může být šéfem strany.
Diane Jamesová.
Diane Jamesová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy