Z brazilského vězení utekla stovka trestanců. Vykopali 30 metrů dlouhý tunel

ČTK ČTK
26. 5. 2017 13:55
Téměř stovka odsouzenců utekla z věznice na severovýchodě Brazílie tunelem, který měřil více než 30 metrů. Podle brazilských médií šlo o dobře připravenou akci, při které vězňům pomáhali lidé zvenku. Policie při následném pátrání zadržela devět uprchlých trestanců a další hledá. Vězni vykopali tunel z jedné z cel trestnice Parnamirim ve státě Rio Grande del Norte. Ve středu před úsvitem se úzkým tunelem proplížilo 91 vězňů, na které venku čekali komplici s automobily. Obyvatelé tohoto regionu neprožívají letos strach z masového útěku trestanců poprvé. Již v lednu během nepokojů v nedaleké věznici Alcaçuz, která je největší v tomto státě, uteklo na svobodu 56 vězňů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 12 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy