reklama
 
 

Wal-Mart čelí žalobě kvůli přístupu k těhotným. Firma odmítala žádosti na omezení nebezpečné práce

15. 5. 2017 21:08
Dvě bývalé zaměstnankyně maloobchodní gigantu Wal-Mart Store zažalovali firmu kvůli přístupu k těhotným zaměstnankyním. Firma odmítala jejich žádosti o omezení zdvihání těžkých předmětů, šplhání po žebřících a dalších potenciálně nebezpečných činností. Žaloba chce získat hromadný statut, mohlo by se k ní připojit 20 tisíc až 50 tisíc žen, které pro Wal-Mart v době svého těhotenství pracovaly. Mluvčí Wal-Martu uvedl, že podnik žalobu neviděl a nemá k ní žádný komentář.

New York - Americký maloobchodní gigant Wal-Mart Stores čelí žalobě kvůli svému přístupu k těhotným zaměstnankyním. Firma podle žaloby odmítala jejich žádosti o omezení zdvihání těžkých předmětů, šplhání po žebřících a dalších potenciálně nebezpečných povinností. Informuje o tom dnes agentura Reuters.

Žalobu podaly dvě bývalé zaměstnankyně společnosti Wal-Mart, podle kterých firma do roku 2014 uplatňovala politiku, v jejímž rámci neposkytovala těhotným ženám stejné podmínky jako zaměstnancům s jinými pracovními handicapy.

Žaloba chce získat hromadný statut a tvrdí, že by se k ní mohlo připojit 20 tisíc až 50 tisíc žen, které pro Wal-Mart v době svého těhotenství pracovaly. Mluvčí Wal-Martu dnes uvedl, že podnik žalobu neviděl a nemá k ní žádný komentář.

Dřívější politika Wal-Martu podle žaloby porušovala federální zákon požadující po zaměstnavatelích, aby k těhotenství přistupovali jako k dočasnému handicapu a poskytovali těhotným ženám úlevy při práci. Wal-Mart je největším soukromým zaměstnavatelem ve Spojených státech.

autor: ČTK | 15. 5. 2017 21:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama