Vulgarity i trapasy. Matovič je lidový premiér, sliby ale plní, říká novinář

Martin Krepindl Jakub Zuzánek Martin Krepindl, Jakub Zuzánek
10. 11. 2020 10:24
Slovenský premiér Igor Matovič ze středopravého hnutí OLaNO má za sebou osm měsíců v čele vlády. Z původního protikorupčního tažení neustoupil, musel se ale vypořádat také se svojí plagiátorskou kauzou a hlavně s největší zdravotnickou krizí v historii země.
2 minuty - Lidový Matovič | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek

Matovič jako premiér zvolil značně neformální komunikaci. Často sklouzává k vulgaritám nebo k sarkasmu. Když se na začátku listopadu uskutečnilo první kolo plošného testování, poznamenal na svůj facebookový profil, že se podařilo "začipovat 3 miliony lidí". Odkazoval tím na šíření různých šílených konspiračních teorií.

Novinář serveru Aktuality.sk Marek Vagovič ale připomíná, že Matovič navzdory všem svým komunikačním přešlapům plní předvolební sliby. Podívejte se na video v úvodu článku.

2 minuty je autorský formát vedoucího videotýmu Aktuálně.cz Martina Krepindla a grafika a střihače Jakuba Zuzánka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy