Vraj viróza. Slovenská média se smějí Zemanovi

Domácí Domácí
12. 5. 2013 17:20
Zejména slovenský bulvární tisk si eskapádu na Pražském hradě užil
Snímek, který publikovala agentura Reuters.
Snímek, který publikovala agentura Reuters. | Foto: Reuters

Bratislava/Praha - "Český prezident Miloš Zeman je vo funkcií iba niečo vyše dvoch mesiacov, no už stačil vyrobiť menší škandálik. Pri slávnostnom odomykaní českých korunovačných klenotov pôsobil, mierne povedané, indisponovane..."

Tak začíná článek slovenského bulvárního webu Topky.sk, který popisuje symptomy Zemanovy čtvrteční náhlé podvečerní virózy v článku nazvaném "Zeman okorenil korunovačné oslavy nepríčetným pohľadom a tackaním: Chýbala už len šabľa!".

Přičemž je z textu zcela zřejmé, co si na Slovensku o náhlém onemocnění myslí: "Prezident bol zjavne nesvoj, pri chôdzi sa potácal, opieral sa o stenu a počas samotného ceremoniálu mu padala hlava."

V podobném duchu se nesou i další články, které od pátku publikovala slovenská média. Událost zaznamenala prakticky všechna - ať již seriózní, či bulvární.

Například deník SME připomíná, že Zeman byl před obřadem ve Svatovítském chrámu na ruské recepci, kde působil poměrně zdravě. "Špekuláciu priživili aj vyjadrenie predsedníčky Snemovne Miroslavy Němcovej a pražského primátora Bohuslava Svobodu (...)" Jak Němcová, tak Svoboda totiž nechtěli stav prezidenta komentovat s tím, že si obrázek udělal každý sám.

Pravda.sk zase neopomněla zmínit, že to není poprvé, kdy Zeman vystoupil na veřejnost očividně podroušený. "Kým Hrad po zvolení Miloša Zemana za prezidenta vysvetľoval neistú chôdzu novej hlavy štátu operovaným palcom na nohe, teraz je problém inde."

Bulvární média jsou pak velmi otevřená v líčení toho, jak přesně se česká hlava státu při vynášení relikvií nesmírné hodnoty chovala.

"Miestami privieral oči, tackal sa, musel sa dokonca oprieť o stenu. Ledva stál aj pri vystavených klenotoch a pri odchode z katedrály sv. Víta mu pre stabilitu ako opierka poslúžili aj nosidlá, na ktorých doviezli klenoty na Pražský hrad," vylíčil Čas.sk.

Zemana má rád také ruský bulvár. Komsomolskaja pravda přinesla článek, ve kterém bez vytáček hned v titulku uvádí: "Po oslavě Dne vítězství s Rusy se český prezident na oficiální akci sotva držel na nohou."

 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 46 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 55 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy