Video: Tak Zeman vrávoral nad korunovačními klenoty

Domácí Domácí
10. 5. 2013 23:17
Snímky z otevření komory s korunovačními klenoty vyvolaly velkou debatu na internetu
Miloš Zeman, Miroslava Němcová a kardinál Dominik Duka při slavnostním aktu.
Miloš Zeman, Miroslava Němcová a kardinál Dominik Duka při slavnostním aktu. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ani slavnostní akt otevření komory s korunovačními klenoty na Pražském hradě neunikl pozornosti kreativců ze sociálních sítí.

Lidé pod hojně sdílenou fotografií z ceremoniálu diskutují o stavu jednoho ze sedmi klíčníků, prezidenta Miloše Zemana. Objevily se názory, že by za viditelnou malátností hlavy státu mohla stát společenská únava.

Prezident totiž na večerní odemčení pokladnice se vzácnými insigniemi, které veřejnost spatřila naposledy před pěti lety, dorazil po oslavách 9. května na ruské ambasádě.

Podle hradní mluvčí Hany Burianové může za nejistý tělesný projev prezidenta viróza, se kterou bojuje několik dní, a po ceremonii ulehl na lůžko.

Také slavnostní ceremoniál otevření komory s korunovačními klenoty uvízl v sítí internetových kreativců.
Také slavnostní ceremoniál otevření komory s korunovačními klenoty uvízl v sítí internetových kreativců. | Foto: Facebook

"Bohužel to došlo do takové fáze, že večer na těch klenotech se mu při výstupu z komnaty zamotala hlava, což bylo způsobené právě horečkou a nachlazením," řekla Burianová serveru lidovky.cz.

Špatný zdravotní stav stál podle Hradu také za vrávoráním prezidenta útrobami budovy České televize těsně po vyhlášení výsledku přímé volby. Tehdy mluvčí vysvětlila pád ze schodů tím, že si Zeman léčil bolavý palec u nohy.

Na zhlédnutí symbolů české státnosti, svatováclavské koruny, žezla a jablka, má veřejnost deset dní. Zájem je veliký, pořadatelé upozorňovali na možnost dlouhého čekání, které se může přiblížit až pěti hodinám. V první den výstavy je jasné, že se slova organizátorů naplní. Dopoledne se i v nepříznivém počasí utvořil před Hradem dlouhý zástup čekajících.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy