Letošní vítězové na Twitteru: Trumpa porazil Obama i mladík toužící po kuřecích nugetkách

Zahraničí Zahraničí
9. 12. 2017 21:05
Bývalý americký prezident Barack Obama se stal tvůrcem nejoblíbenějšího tweetu roku 2017.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

San Francisco - Účet amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteru se plní novými příspěvky každý den. Sociální síť se stala jeho hlavním komunikačním kanálem, skrze který dokáže i vyvolat diplomatickou krizi.

Mezi nejúspěšnější uživatele Twitteru za uplynulý rok se ale neprobojoval. Podle analýzy společnosti dominoval v žebříčku nejoblíbenějších příspěvků Trumpův předchůdce Barack Obama.

Právě Obamův tweet získal letos vůbec nejvíce "lajků". Konkrétně šlo o fotografii malých dětí doplněnou citátem bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely: "Nikdo se nenarodí s nenávistí k jiné bytosti založenou na barvě pleti, původu nebo náboženství."

Bývalý prezident fotku sdílel 13. srpna - v den, kdy se ve městě Charlottesville v americké Virginii střetli neonacisté s antifašisty. Zemřela při nich účastnice protifašistického protestu Heather Heyerová.

Do první desítky nejoblíbenějších tweetů se dostal Barack Obama hned několikrát. Donald Trump ani jednou. A to i přesto, jakou kontroverzi na sociální síti často způsobuje.

Naposledy například sdílením videí z účtu místopředsedkyně krajně pravicové skupiny Britain First Jaydy Fransenové, což Londýn důrazně odsoudil. Diplomatická rozepře nakonec vyústila ve zrušení pozvání amerického prezidenta do Londýna.

Pomyslná cena za tweet, který lidé v roce 2017 nejvíce sdíleli, ale překvapivě nepatří žádné významné osobnosti s desítkami milionů sledujících. Nejvyšší počet retweetů získal teprve 17letý Američan Carter Wilkerson, kterého sleduje "jen" 115 tisíc uživatelů.

Letos v dubnu vznesl na Twitteru dotaz směřující k řetězci rychlého občerstvení Wendy’s, za kolik sdílení by od nich získal roční přísun smažených kuřecích nugetek. Společnost zareagovala zdánlivě přemrštěným číslem 18 milionů.

Příspěvek mezi uživateli sociální sítě ale vzbudil velký zájem. Wilkerson už nasbíral 3,6 milionu retweetů.

 

Právě se děje

Další zprávy