Venezuelský soud poslal do vězení dalšího starostu. Nezabránil barikádám při demonstracích

ČTK ČTK
8. 8. 2017 10:37
Venezuelský Nejvyšší soud poslal do vězení dalšího starostu kvůli protivládním protestům, které od dubna zmítají zemí. Informoval o tom v úterý deník El Nacional. Starosta města Chacao Ramón Muchacho dostal trest 15 měsíců vězení za to, že nezabránil barikádám na ulicích při demonstracích. Starosta Chacaa, které je součástí metropolitní oblasti Caracasu, byl souzen v nepřítomnosti. Jeho advokáti ho omluvili ze zdravotních důvodů. Úřady nicméně na Muchacha vydaly zatykač. Kvůli letošním protivládním protestům už bylo ve Venezuele postaveno před soud několik starostů, někteří z nich uprchli ze země nebo se skrývají ve své vlasti.
Protesty ve Venezuele.
Protesty ve Venezuele. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy