reklama
 
 

Vědci: Více přátel na Facebooku značí více mozkové kůry

19. 10. 2011 14:35
Badatelé prokázali přímou souvislost mezi počtem přátel a velikostí šedé kůry mozkové

Londýn - Používání mnohdy kritizovaných sociálních sítí může změnit nejen váš společenský život, ale i mozek, napsal server BBC s odkazem na výzkum britských vědců.

Tým kolem Gerainta Reese z londýnské univerzity UCL provedl 3D magnetickou rezonanci mozku u 125 univerzitních studentů a zároveň zkoumal počet virtuálních přátel jednotlivců.

A našel přímou souvislost mezi počtem přátel na nejpopulárnější síti Facebook a velikostí šedé kůry mozkové, která je zodpovědná za zpracování signálů přicházejících do mozku.

Odborníci upozorňují, že zatím není stoprocentně jasné, zda vyšší počet přátel na sociálních sítích může šedou kůru mozkovou zvětšit, nebo naopak lidé větším počtem malých šedých buněk tíhnou k větším a rozvětvenějším sítím přátel.

"Tou vzrušující otázkou nyní je, zdali se tyto struktury mohou v průběhu času měnit. To nám pomůže odpovědět na otázku, zda internet mění naše mozky," neskrývá nadšení Rees.

Obdobný průzkum provedli vědci bostonské Severovýchodní univerzity. Zjistili, že velikost amygdaly, párové součásti mozku, která hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s citovými prožitky, je spojena s rozsahem a složitostí sociálních sítí u dospělých lidí.

autor: Zahraničí | 19. 10. 2011 14:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama