Ve Španělsku se na hudebním festivalu zřítila pod davem lávka, 130 lidí se zranilo

ČTK ČTK
13. 8. 2018 7:58
Několik desítek lidí se v neděli večer zranilo v severošpanělském pobřežním městě Vigo, když se pod nimi zřítila dřevěná lávka postavená pro účastníky hudebního festivalu. Podle serveru BBC zranění utrpělo 130 lidí a stav čtyř je vážný. Dřevěná lávka dlouhá 30 a široká 10 metrů se pod davem prolomila a část lidí spadla do moře. Podle svědků nastala panika a lidé se snažili dostat do bezpečí. O zraněné se začali starat zdravotníci a do vody byli vysláni potápěči, aby zkontrolovali, zda někdo nezůstal uvězněn pod konstrukcí. Policie nemá zprávu, že by si neštěstí vyžádalo lidské životy. Incident se stal krátce před půlnocí, kdy přítomní sledovali vystoupení rapového umělce Relse B z Mallorky.
Ve Španělsku se pod davem lidí zřítila lávka, stovky zraněných | Video:
 

Právě se děje

před 10 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy