Na festivalu u českých hranic vybuchla plynová bomba

ČTK ČTK
27. 4. 2013 18:12
Plynová bomba vybuchla na hudebním festivalu v rakouském městě Herzogsdorf
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Linec - Na hudebním festivalu Noppenair ve městě Herzogsdorf ve spolkové zemi Horní Rakousy vybuchla plynová bomba u grilu.

Při explozi byli podle agentury APA vážně zraněni čtyři mladí lidé ve věku 16 až 19 let, kteří se nacházeli v blízkosti grilu. Herzogsdorf leží nedaleko hranic s Českou republikou.

Bomba vybuchla ve stanu v kempu, který se nachází v bezprostřední blízkosti festivalu. Kvůli provozní chybě se zřejmě bomba s plynem přehřála a explodovala.

Záchranáři obdrželi zprávu o neštěstí krátce před 14. hodinou. Na místo byly okamžitě vyslány čtyři záchranné vozy a vrtulník. Dva chlapci a dvě dívky z okresu Rohrbach utrpěli popáleniny a byli převezeni do blízkých nemocnic.

Festival Noppenair v Rakousku podle pořadatelů ročně navštíví kolem 2000 lidí. Dvoudenní akce se koná již 18 let a hrají na ní kapely různých žánrů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy